+115 oy
tarafından
Merhaba,

Şimdi ben bazı yorumlarda işte dini yorum yapıyorum diye günah bu uygun değil falan şeklinde yorum yaptığım için, cinsellik sorusu sorduğum için ya da bence yazdığım için sen nasıl insansın? Sende mi herkese uydun? Gibi böyle kendi çapında eleştiri yaşıyorlar.
Hayır yani ne ilgisi var? Burada her soru soran cinsellik adına bence yazan dine mensup değil mi demek oluyor, bende öylesine diyorum ki tamam benim yaptığım doğru değil ama senin burada ne işin var?#ƘıȤıԼЄԼMƛ

#CinselSorular

8 Eylül 2021 Çarşamba Saat 19.40  

6 Cevaplar

+10 oy
tarafından
 Soru var soru var görüş var görüş var. Aranıyor gibi soru sorup görüş paylasanlarin ne oldugu belli zaten fakat normal sorusunu sorup görüşünü yazanlara lafim yok.
–1 oy
tarafından
 Bu soruyu benim başka bir sorunda yazdığım yorum üzerine sormuşsun. İyi de yapmışsın. Benim demek istediğim şuydu:
1) Herkes cinsellik konusunda soru, bence ya da yorum paylaşabilir. Bu kişinin abaza olduğu anlamına gelmez. Dini açıdan da sınırları aşmamak kaydıyla sıkıntı olmaz.
2) Muhafazakar insanlar cinsel yaşam kategorisine girmez diye bir şart da yok. Mesela benim niyetim bazı sapikliklara dur, hayır, yanlış diyebilmektir. Hatta bu da inancımın bir gereğidir. Yani iyiligi emretmek.
3) Dini sınırları çerçevesinde cinsel bilgi paylaşmak ayıp değil. Hatta faydalıdır.
Peki sendeki sorun nedir? Kaba tabirle ikiyuzluluk kibar tabirle kafasi karışık... Neden? Cinsel konularda paylasim yaptığın için değil. Paylaşımlarında dinen haram olan konuları normal göstermek. Bir yanın muhafazakar diğer yanın modern. Sen hangisisin? İşte sorun bu. Simdi soracaksın. Paylaşımlarımda hangi noktalar din ile çatışıyor. İşte o zaman bu mevzu kabak tadı verir. Top çevirme ve edebiyat yapma kısmı başlar. Sen neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorsun. Bir tek kendini bilemedin gibi görünüyor. Dışarıdan düştüğün ya da göründüğün durum bu. Canın sıkılmış olabilir ama gerçekler böyledir işte.  
–7 oy
tarafından
 Herkes merak ettiğini sormakta söve araştırmak da özgürdür ve site soru cevap sitesi istemeyen bakmaz okumaz cevap yazmaz bu kadar basit bir durum çok rahatsız ediyorsa ya siteden gider ya da engeller öyle soru soranları olur biter  
–4 oy
tarafından
 Bende yanlış buluyorum cinsellik mahrem bir konudur.  
+9 oy
tarafından
 Cinsel yaşam aşk kadar yeme içme kadar önemlidir. Bazı sorular var ki çok seviyorum kendimi keşfetmemi sağlıyor.  
+2 oy
tarafından
 Güzel sorular çıkıyor gerçekten burası da bir soru platformu isteyen istediğini uygun şartlarda sorabilir. Cinsellikte bir çok merak edilen konular var insanların bu soruların cevaplarını araması gayet normaldir bana göre. Dediğim gibi çok güzel sorular çıkabiliyor isteyen okuyup düşünüp kendine yeni bilgiler katabilir bu yönden bakıncada iyi bir şey.
...
Anasayfa
Soru sor
Giriş yap