+228 oy
misafir (120 puan) tarafından
Avrupada yasal yaş.Türkiyenin üzerinde 15 yaş üstü sadece bir şikayet olmadıkça ya da güvenilir bir pozisyonda gibi bir şey yazıyor. Tam anlamadım aslında ne yazdığını.
"Avrupa da yasal değil ama uygulamada" gibi şeyler yazıyor tek tek çeviremen ama belki ülke ülke sorarsanız 'belki' çevirebilirim.
Almanya da 12+ seks yapmaya başlama yaşı olduğuna yemin edebilirim. Zaten ben aralarında küçük kalıyordum. Hepsi kocamandı. Benim kendi fikrimce yasal seks yapma yaşı 15+ demekle beraber (kendi yaşıtların arasında tabi) aslında olgunluğa erişmiş kişiler arasında olmalı, bu da olgunluk çağının aslında ortalaması 18+ ideal. Bazıları için 15 olabilir ama bence 18 yavaş yavaş gözümüzdeki perdelerin aralandığı yaş. Bununla ilgili okuduğum başka bir makalede, genellikle cinsellikte yaş farkı ülkelere göre değişiklikte arası en açık olan ülke türkiye. Türkiyede iki birey arasında ortalama 8 yaş fark var. Korkunç bir durum.   

16 Cevaplar

–6 oy
misafir (140 puan) tarafından
 avrupalılar daha azgın oldugu ıcındir
+9 oy
misafir (140 puan) tarafından
 18...
–3 oy
misafir (140 puan) tarafından
 18 üstü
–4 oy
misafir (140 puan) tarafından
 Dünyanın birçok yerinde yasal yaş 16 ya çekilir bence.
Çoğu kişi ilkini 18 yaş altında yaşıyor.
+10 oy
misafir (140 puan) tarafından
 20'den sonra okeydir  
+8 oy
misafir (140 puan) tarafından
 Her ülkede bu yaslar cok dusuk
Hoş geldiniz, Cinsel Sorular sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...
Anasayfa
Soru sor
Giriş yap